Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID

Autor Soňa
Předmět ID
Dotaz Dobrý den,mám syna kterému je 16 let. Od mala má diagnózu dětský autismus středně funkční+ různé podružné diagnózy. Nyní jsme týden po operaci skoliózy (syn měl 60stupňů). Pobírám na syna příspěvek na péči který nám snížili z 3.stupně na 2.Po operaci bude delší čas doma ale v září opět nastoupí do školy na dvouletou školu praktickou. Bylo mi řečeno že by bylo dobré pak požádat o ID. Vůbec nevím kdy se o to žádá a jestli vůbec ano. A jestli klasický ID nebo ID z mládí. Děkuji mockrát za odpověď. Soňa

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Soňo,

je důležité, abyste podala žádost o invalidní důchod pro syna, a to ještě před dovršením 18 let jeho věku. Jedná se o tzv. invalidní důchod pro invaliditu z mládí. Důležité je, aby Váš syn do 18 let chodil na nějakou školu, aby mu nechyběly měsíce pojišťovací doby na nárok na invalidní důchod. Pokud by nestudoval, tak by skutečně se mohl dostat do situace, kdy nebude mít potřebnou dobu pojištění. Vy, jako opatrovnice syna, můžete podat žádost, a to na Okresní správu sociálního zabezpečení. 

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.