Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID

Autor J
Předmět ID
Dotaz Dobrý den, Jsem již osmým rokem po CMP, můj zdravotní stav se nelepší, spíše naopak. Jsem zařazen do ID II. stupně. Kontrola na LPK probíhá pouze korespondenčně, lékař mě vůbec neviděl. Jak mám postupovat, abych byl uznán plně invalidním. Moje obvodní lékařka sleduje pouze to, zda beru léky. Na všechny mé dotazy ohledně zhoršování se zdravotního stavu pouze konstatuje, že to patří k prodělané příhodě. Děkuji za odpověď. J.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane,

když od někoho něco chci vědět, je slušné alespoň uvést jméno. Doporučuji Vám podat si žádost o zvýšení stupně ID s tím, že se výrazně zhoršil Váš zdravotní stav. Pokud se žádostí neuspějete doporučuji Vám, abyste podal námitku. V námitkovém řízení dojde určitě k posouzení zdravotního stavu za Vaší přítomnosti.


Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji. 

S pozdravem Václav Krása