Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID

Autor Martin
Předmět ID
Dotaz Dobrý den. Prosím o vysvětlení. V minulém roce jsem měl přezkum ve věci dalšího poskytování ID( pobírám ID 3. stupně od roku 1993). V obdrženém posudku bylo pouze uvedeno skutkový stav trvá. Další posudková kontrola nebyla uvedena. Nyní jsem úplně náhodou na OSSZ zjistil, že mám další kontrolu plánovanou v roce 2019. Jak to tedy správně je? Proč posudková komise v posledním posudku o invaliditě neuvádí datum následné kontroly? Je toto děláno schválně? Spíše mi to připadá, že i když jsem narozen v roce 1965, nemohou pochopit, že se zdravotní stav již v mém případě nemůže příliš zlepšit a jedná se o kontrolu, která proběhne na úřední popud, jako pomstu za podané odvolání vůči nezvýšení PnP. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Martine,

 zákon nestanoví četnost revizních posudků zdravotních stavů. Záleží vždy na konkrétním pracovišti OSSZ, jak často provádí kontrolu zdravotního stavu a u koho. Datum následné kontroly se občas uvádí, například u onkologických pacientů, ale posudkové službě takovou věc zákon neukládá. To, že bylo v posudku uvedeno, že skutkový stav trvá je formulace, která nechává prostor pro možnost zlepšení zdravotního stavu. Vím, že je to velmi nepravděpodobné. Pokud by byla formulace, že zdravotní stav je trvalý, tak pak byste pravděpodobně nebylů pozván k následné kontrole zdravotního stavu.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji