Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID

Autor Nováková J.
Předmět ID
Dotaz Dobrý den,mám na vás dotaz ohledně výplaty ID.Myslím,že to může zajímat i ostatní účastníky diskuze. Od roku 2006 mi byl vyplácen plný ID,asi po dvou letech mi byl snížen na částečný.Od doby kdy se ID rozdělily do tří skupin,pobírám ID II.stupně.Nyní jsem byla u LPK kde mi bylo oznámeno,že nejspíš spadnu z ID II.stupně do I.stupně a jednání bylo odročeno za účelem dodání dalších l.vyšetření.Zajímá mne,zda snížení stupně ID má vliv i na snížení částky výplaty ID.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nováková,

to je skutrečně zajímavý dotaz a budu rád, když mě budete informovat na v.krasa@nrzp.cz jak to dopadlo. Můj názor je takový, že pokud jste pobírala částečný ID před 31. 12. 2009, můj názor je, že by Vám neměl být důchod snížen, i když budete přeřazena do I. stupně. U ČID, které byly vypláceny před výše uvedeným datem se pouze administrativně rozdělil ČID na I. a II. stupeň ID, ale částky u obou důchodů zůstaly stejné. To rozdělení je podle procenta ztráty pracovních schopností.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji