Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID

Autor ludvík
Předmět ID
Dotaz

Hezky den,pane Krasa jak se pozna ID z mladi ? Bracha ma naky plny invalidni duchod,ktery mu byl pridelen v 19letech,a protoze nikde nebyl zamestnan tak mu ho spocitali jako "pracovnik v nake skupine IV..ale nikde na tom papiru neni napsano ze je to ID zmladi,tak co to vlastne je ??Je to duchod nekde z roku 1991,bere ho stale kontinualne-bez preruseni....a nema vydelecnou cinost.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Ludvíku,

domnívám se, že pravděpodobně má Váš bratr důchod pro invaliditu z mládí. Mělo by to být na rozhodnutí uvedeno. problém je v tom, že Váš bratr má důchod vyměřený před přijetím nových zákonů o důchodovém pojištění, a to především před přijetím zákona č. 155/1995 Sb. To znamená, že už prakticky nelze vyhledat jak se tehdejší důchody stanovovaly.

Pokud nebyl po celou dobu na kontrole, tak je velmi pravděpodobné, že tomu tak skutečně je. Dnes to upravuje § 42, zákona č. 155/1995 Sb.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji