Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID

Autor Hana
Předmět ID
Dotaz Dobrý den pane Kráso. Moje 18.letá dcera letos ukončila SOU závěrečnými zkouškami. Pro přetrvávající špatný zdravotní stav žádala o ID. Je po operaci srdce. Má plnou náhradu chlopně, takže doživotně na warfarinu+plastika aorty a opakující se epileptické záchvaty. Pokud by jí byl některý ze stupňů ID přiznán, jakým způsobem ji bude vypočítán nebo bude jeho výše, když je po škole a nepracovala. Mnohokráte Vám děkuji za odpověď Hana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

invalidní důchod se u osob, které nemají příjem, ale mají potřebný počet let, vypočítává procentně z tzv. všeobecného vyměřovacího základu. Ten se stanoví z průměrné mzdy v předcházejícím roce. Vaše dcera by mohla mít důchod pro invaliditu z mládí. Ten činí 45 % ze všeobecného vyměřovacího základu. Pokud by jí byl stanoven ID prvního či druhého stupně, tak by výpočet byl podobný, ale procentuálně krácen podle přiznaného stupně.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy ne mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.