Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID

Autor Stráníková
Předmět ID
Dotaz

Dobrý večer pane Kráso ,prosím Vás  co zmůže člověk proti Posudkovému lékaři .Manželovi  byl snížený stupeň invalidního důchodu se 3. stupně na 2. stupeň. Ale neurolog uvádí .Dop.z neurologického hlediska jde o těžké progredující zhoršování zdrav.stavu. Pacient je minim. pohyblivý, má výrazné funkč. výpady na DK, z toho plyne snížení celkové výkonnosti a je limit. téměř při všech denních aktivitách, je plně odkázán na 2 fr. hole a na dopomoci druhých osob. Trvalá terapie . Posudkový lékař manželovi řekl že ho nezajímají jeho problémy .Manžel bere navíc opiáty . Nevím jestli po tomto uvedení odborným lékařem lékařské zprávě  takto může Posudkový lékař postupovat neodborným či úmyslným zaviněním.Proč v našem státě se nedohlíží na postup a rozhodování Posudkových lékařů. Děkuji za manžela .Stráníková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Stráníková,

souhlasím s Vámi, že systém posuzování zdravotního stavu, kdy o stupni invalidity rozhoduje pouze posudkový lékař, je špatný a ve světě není používán. NRZP ČR dlouhodobě kritizuje tento stav. Doporučuji Vám podat novou žádost o ID III. stupně. Pokud neuspějete, tak do 30 dnů je nezbytné podat námitku, a to prostřednictvím OSSZ na ČSSZ. Pokud byste neuspěla s námitkou, tak Vám doporučuji podat správní žalobu, která se podává ke Krajskému soudu. U této správní žaloby se neplatí poplatky a nemusí Vás zastupovat advokát. S námitkou i se správní žalobou Vám může pomoci poradna NRZP ČR, poradnanrzp@nrzp.cz, tel.: 266 753 427.

S pozdravem Václav Krása

 

Budu rád, pokud navštívíte reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz