Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID

Autor Zdeněk Sukup
Předmět ID
Dotaz

Vážený pane Krása utrpěl jsem oboustrannou plicní embolii a mám dotaz zda na ni mohu dostat ID nebo ČID. Samotného mne to nenapadlo, ale je náznak od zaměstnavateleže, že mám o ID usilovat. Jinak jsem měl ZPS ovšem zázrakem jsem byl státem vyléčen. ZPS byla na oči nedostal jsem osobu znevýhodněnou mám šanci ji získat v r.2014?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Sukupe,

myslím si, že byste měl požádat o ID. Žádost se podává na OSSZ. Důležité je, aby Vám žádost doporučil Váš ošetřující lékař.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.