Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID

Autor Hanka
Předmět ID
Dotaz Dobrý večer,p.Kráso, měla bych na Vás dotaz. V r.1999 jsem byla operována s vážnou nemocí-rakovinou po gyn.stránce. Skoro rok jsem se léčila na onkologii a brala chemoterapii,která byla v posledních měsících pak už velmi drastická. Brala jsem po roce invalidní důchod plný,po dalším roce mi to vzal posudkový doktor napůl,a po dalším roce úplně s tím,že mi řekl= JSTE PLNĚ INVALIDNÍ,ALE PODLE TABULEK UŽ NE. Zdraví mám docela podlomené,nesmím tahat těžké věci,dělat noční směny,bývá mi často mdlo a slabě.Kolikrát mě začne strašně bolet hlava až do migrény a je mi špatně,proležím i tři dny,než-li se mi to uklidní. Chtěla jsem se i zaměstnat,ale lékařka když otevřela moje papíry,mi sdělila S TOUTO DIAGNÓZOU SI JÁ VÁS NA TRIKO NEVEZMU, a proto tu nemůžete pracovat.Jinou práci sehnat nemůžu,je zde velká nezaměstnanost,a většinou nám sdělí,my chceme mladé.Přitom jsme střední věk.Já jsem r.1964. Proto bych ráda věděla,zda mám na znovuvrácení inval.důchodu nárok,jak mi to posudkový doktor sdělil viz. výše. On tady bere důchody i lidem o berlích s obrnou-že jsou zdraví,ti přitom sotva ujdou pár metrů a jsou rádi. Moc Vám děkuji za pochopení a odpověď.Děkuji a krásný večer.Hanka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hanko,

obávám se, že v tomto případě Vám nebude vrácen ID III. stupně. Zkuste požádat znovu o ID. Je možné, že Vám bude přiznán ID I. nebo II. stupně. I když chápu Vaše problémy, vzhledem k vysoké nezaměstnanosti ve Vašem okolí, tak tuto věc neřeší invalidní důchod. Zůstaňte v evidenci ÚP a požádejte případně o dávky hmotné nouze nebo příspěvek na bydlení.

S pozdravem Václav Krása