Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

id

Autor jirka
Předmět id
Dotaz

Dbry den pane Kraso.Mam dotaz ohledne snizeni id z 3st na 2 st-r2010.Kazdemu odpovidate ze pri snizeni je jeden stupen ponizen o 1/3 ale kdyz to spocitam tak me to dela o 1/2 .Zajima me jak to tedy je dekuji za odpoved Jirka

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jirko,

záleží na tom, kdy byl důchod přiznán. Pokud byl ID přiznán před rokem 2010, tak opravdu dochází ke krácení o 1/2, protože před rokem 2010 byly pouze dvě kategorie ID, ČID a PID. Pokud byl ID stanoven od roku 2010, tak podle mého názoru by mělo být krácení o 1/3.

S pozdravem Václav Krása