Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID

Autor Nela
Předmět ID
Dotaz

Dobrý den,

ještě bych měla jeden dotaz ohledně ID, v lednu u nás byl pán na šetření kvůli mobilitě a řelk mi že by můj syn (9 let) měl mít nárok na ID. Na mou námitku že synovi  není 18 mi pán zdělil že se to nyní počítá jinak, pokud je nemocný od narození má můj syn nárok na ID z mládí. Nevím co si myslet, na internetu jsem informace žádné nenašla.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nelo,

to není vůbec pravda. Invalidní důchod je možné přiznat až po 16 roku věku, ale spíše až od 18 let, a to jako invalidní důchod z mládí. je potřeba požádat včas, protože kdyby Váš syn nepracoval po 18 roku věku a neměl ID z mládí, tak by mu pro přiznání normálního ID chyběly odpracované roky.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.