Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID III st

Autor Petr Tišer
Předmět ID III st
Dotaz

Dobrý den !   V květnu 2011 mě byl přiznán ID III st.  Počítám, že po letošním "přezkoumání" zdrav stavu mě bude st. invalidity ponížen nebo i odebrán. Bude-li mi snížen st. inv.  za jak dlouho  po takovém  rozhodnutí se to projeví a ja to ovlivní výši vyplácené částky ( II, I st.) ?   

Za odpověď děkuji a přeji Vám i spoluobčanům aby Vás neopouštěl entusiasmus a ochota zastat se a poradit potřebným.

Petr Tšer

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Tišere,

pokud Vám bude snížen stupeň ID, tak se projeví hned od příštího měsíce, kdy bude rozhodnuto o změně. Snížen by Vám měl být asi o 1/3. V případě II. stupně o 2/3, v případě přiznání I. stupně.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.