Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID

Autor Renata Jurkovičová
Předmět ID
Dotaz Dobrý den, měla bych dotaz ohledně ID, synovi bylo v prosinci 18let,v říjnu 2017 jsme byli podat žádost o ID z mládí, dne 5.12.2017 přišel dopis od posudkove komise posudek o invalidite:vzhledem k charakteru zdrav.postizeni další kontrolu inval.nestanovuji.stav trvalý. Datum vzniku invalidity stanovují k 14.9.2017.jde o invaliditu 3 stupně. Zatím nám však nepřišel žádný dopis z Čssz,jak dlouho trvá takové vyřízení? Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den. Jurkovičová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jurkovičová,

vlastní administrativa může být trošku delší, ale nijak bych se tím neznepokojoval. Určitě to bude tak, že důchod začne být vyplácen přibližně v březnu a bude samozřejmě doplacen zpětně od data invalidity, to je od 14. 9. 2017.

V rozhodnutí musíte dostat výši důchodu, to, že nebudou konány kontroly je standardní postup u invalidity z mládí.

S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji