Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID

Autor Hronová
Předmět ID
Dotaz Dobrý den. Jsem dva roky po autonehode zlomeniny stehennich kosti Mam za sebou pět operaci mam TP kolene a ještě me čeká výměna pately. Mam ID třetího stupně ale nyní jdu znovu před posudkovou komisi. Chtela bych se zeptat jestli se pri posudku hledí i na stálou bolest kolene a stehna kterou stale tlumím léky na bolest. Děkuji za odpoved Hronová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hronová,

samozřejmě, že při posuzování ztráty pracovních schopností se také přihlíží k bolestivosti, ale myslím si, že to je problém, který se nedá dobře uchopit. Určitě by to nebylo hledisko, které by nějakým způsobem výrazně ovlivnilo stupeň ID. Záleží především na ztrátě pracovních schopností, ale samozřejmě, že trvalá intenzivní bolest může ovlivnit schopnost k výkonu práce. Muselo by se však jednat o bolest, kterou nelze tlumit běžnými tlumícími prostředky.

S pozdravem Václav Krása