Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID - Soudní přezkum

Autor Zita
Předmět ID - Soudní přezkum
Dotaz Vážený pane Kráso, před rokem jsem utrpěla úraz při autonehodě. Jednalo se o tříštivou zlomeninu pravého ramene. Po operaci a následné rehabilitaci se mi nepodařilo získat uspokojivý stav. Kloub je pohybově omezen a proto jsem se rozhodla požádat o ID. To mi bylo zamítnuto s tím, že se nejedná o dlouhodobě nepříznivý stav. Podala jsem proti tomuto posudku námitku. Poznámky jsem měla i k formální stránce posudku. Byla jsem na přezkoumání námitek. Námitce bylo vyhověno, ale ID nebyl přiznán. Důvodem je procentuální ohodnocení mého stavu dle kapitoly XV, odd. B položky 3b. S přihlédnutím k mé profesi zdravotní sestry a dominanci končetiny mi stanovili pokles pracovní schopnosti na 20%. Nejsem schopna se plně začlenit do pracovního procesu. Zaměstnavatel mi momentálně vyšel vstříc s polovičním úvazkem, ale i to je pro mě dost náročné. Bez léků proti bolesti se neobejdu. Ošetřující lékař stále zvažuje náhradu ramenního kloubu. Svaly jsou ochablé a jakákoliv manipulace s těžkými předměty mi činí velké potíže. Proto jsem se na Vás chtěla touto formou obrátit o radu. Myslíte, že mám požádat o soudní přezkum? Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zito,

asi byste měla podat správní žalobu ke krajskému soudu, ale moc nadějí Vám nedávám. Možná byste se mohla domluvit se zaměstnavatelem zda by Vám nenabídl jinou práci mimo práce u lůžka. Nemocnice má řadu obslužných aktivit, kde byste se mohla uplatnit.

S pozdravem Václav Krása