Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID - OZZ

Autor Zlochová Naďa
Předmět ID - OZZ
Dotaz

Dobrý den,mám dotaz ohledně ID-OZZ?žádala jsem si o ID,nebyl mi přiznán 2x(mám deprese 6-7let,únavový syndrom při námaze teploty,strumectomia totalis-morbus basedow graves) chápu,že ID mi asi nemohl být přiznán...nyní zjištěno revmatologie Raynandův syndrom,SICCA syndrom,cukrovka bez inzulinu,vředová choroba...teď nevím,zda si mám zažádat opět o ID,nebo OZZ?Zda by jste mě mohl poradit jak a co bych měla dělat...nevím kam se obrátit o pomoc...Děkuji Naďa

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zlochová,

doporučuji Vám, abyste znovu požádala o ID a pokud neuspějete se svojí žádostí, tak je nezbytné podat námitku a případně i správní žalobu. OZZ již dneska není možné přiznat, protože tento institut byl od roku 2012 zrušen, pouze dobíhají rozhodnutí o tomto statutu, která byla přiznána před tímto datem. NRZP ČR usiluje, aby opět statut OZZ byl znovu přiznáván.

S pozdravem Václav Krása