Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Hyperhydrosa

Autor Luděk Bruckner
Předmět Hyperhydrosa
Dotaz Vážený pane Krása! Bohužel trpím velmi těžký stavem hyperhydrozy. Tato nemoc už je v takovém stádiu, že mě téměř paralyzuje hlavně co se týče práce. V podstatě nejsem schopen normálně žít natož pracovat, neboť i v klidu jsem zpocený a při sebemenší fyzické námaze jsem okamžitě zalit potem - stéká mi v pramíncích z hlavy, hlavu mám ve chvilce úplně mokrou.Dále se mi stejný způsobem potí tělo až do pasu, takže oděv mám v krátké chvilce úplně promočený.Byl jsem s tímto problémem u řady lékařů ale nedokáží mi pomoci a psychicky už jsem z této situace ve velmi špatném stavu. Byla by možnost řešit tento stav invalidním důchodem neboť jsem pracovně prakticky nepoužitelný. S pozdravem L.Bruckner

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Brucknere,

na Vaši otázku Vám nedokáži odpovědět, myslím, že je nutné možnost přiznání ID vyzkoušet. proto Vám doporučuji, abyste podal žádost o ID na OSSZ ve Vašem městě.

S pozdravem Václav Krása