Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Epilepsie

Autor Hana
Předmět Epilepsie
Dotaz Dobrý den, manžel trpí epilepsii Grand Mall mmt bez záchvatu již přes 4 měsíce.Omezení mu zůstávají.Je dělník takže sehnat práci bez noční bez výšek a podobného omezení je problém. Mmt. je na úřadu práce a paní úřednice chce aby si žádal o invalidní důchod který mu nedají.Má si prý o něj žádat stále dokola opakovaně. Pokud má záchvat tak málo je brán jako kompenzovaný omezení mu zůstávají ale na důchod nárok není. Lze se nějak argumentovat na úřadě.Paní do manžela neustále naráží že si není schopný najít práci.Vždy jí měl ale pokud dostal záchvat na pracovišti byl bez práce.Pomáhám hledat i já píšu všem narovinu jakou nemoc má a nevezmou ho ani od města zametat ulici údajně potřebují lidi jako samostatné jednotky a na druhé straně urejpaná úřednice že práce je dost. Jsme s toho oba unavení člověk je v takovém bludném kruku kde neví kam běžet. Poslední dotaz od úřednice byla vrátice kde dělají od 6-18 a od 18-6 takže i noční které má zakázané. Co můžem víc dělat? Budu moc ráda za jakoukoliv radu co dělat....

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

asi nejlepší je opravdu, kdyby Vašemu manželovi byl přiznán invalidní důchod. Domnívám se, že je to o tom, jak jeho ošetřující lékař napíše zdravotní zprávu. proto Vám doporučuji jít k jinému odbornému specialistovi a případně požádat OSSZ o posouzení žádosti jiným posudkovým lékařem, protože se Vám zdá, že posudkový lékař, který doposud posuzoval žádosti Vašeho muže, je zaujatý. Jiná možnost asi není. Také je nezbytné, abyste při zamítnutí žádosti o ID podali v řádné lhůtě námitku, případně správní žalobu. ?Myslím si, že u epilepsie jsou přiznávány invalidní důchody právě proto, že atak může přijít náhle a bez varování.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji