Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Epilepsie

Autor Veronika
Předmět Epilepsie
Dotaz Dobrý den, je mi 22 let. Epilepsii mi zjistili v 18 letech. Nyní se lečím ve FN Olomouc s leky lamictal 200-0-200 mg denně + 1x denně Rivotril. Záchvaty mám často, cca 1 měsíčně, nyní je mám častěji (1x týdně). Krom epilepsie mi zjistili, že mám narkolepsii, která s epi. souvisi. Většinou mám záchvaty doma, nebo na pracovišti (dispečerka+učetní), trvajicí zhruba 3 min., takže se záchranka nevola. Ale jou i takové,které trvají 15-30 min a to se rychla volá Mmám i několik ,,papíru,, kdy mě rychlá odvezla. Mám nárok na 1. stupeň inv. důchodu? Já vím, že je to těžké takhle z popisu dělat závěry, ale jen bych chtěla vědět, jak to vidíte. Četla jsem spoustu komentářu apod.,ale hodně se liší. Předem děkuji za odpověd a přeji příjemný den.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Veroniko,

máte pravdu, že je těžké odpovědět kladně nebo záporně, neboť nejsem posudkový lékař. Doporučuji zkusit podat žádost o ID na OSSZ. Možná, že uspějete, možná, že ne. Myslím, že za pokus nic nedáte.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.