Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dvojí metr na ID?

Autor Alžběta
Předmět Dvojí metr na ID?
Dotaz

Dobrý den pane Krása, chci se zeptat na Váš názor. Byla jsem na LPK ohledně žádosti o ID. Mám vzozenou vadu kyčlí na obou nohách, za sebou 3 operace vlevo a 2 vpravo. Chodím špatně, od toho mám bolesti zad, brzy se unavím. Lékař PK mi sdělil, že pokud bych byla pošťačka důchod by mi dali, jsem ale THP tak nemám nárok. Bydlím na maloměstě s vysokou nezaměstnaností, je mi 55 let, práci v místě neseženu a dojíždění bych nezvládla.Mám omezení dlouhé chůze, stání, sezení (OZZ). Práce není pro zdravé a mladé, já jsem bez šance.  Přede mnou byla hodně temperamentní paní po jedné operaci nohy, té důchod dali. Přitom je profesí krejčová, pracovat by mohla i doma, navíc byla vždy jen v domácnosti, nikdy nepracovala. Vadu chůze nemá, chodí jako baletka. Hlava mi nebere jak "zodpovědně" LPK postupuje. Hodnotit by se mělo zdraví, né profese. Jsem bezradná, ztrácím důvěru v naše zdravotnictví. Mohu se nějak bránit? Děkuji za odpověď. Alžběta

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Alžběto,

doporučuji Vám, abyste se odvolala k ČSSZ, a to prostřednictvím OSSZ, kde jste žádost o ID podávala. Další možností je podat žalobu, pokud byste neuspěla s odvoláním.

S pozdravem Václav Krása