Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dvojí metr na ID + odvolání

Autor Alžběta
Předmět Dvojí metr na ID + odvolání
Dotaz

Dobrý den pane Krása, námitku jsem podala, ale pozvali mě k LPK přes dva okresy do místa vzdáleného přes 150 km. Myslím, že to bylo záměrně, pro mě nedostupné (je to vůbec přípustné?).  Neměla jsem se tam jak dostat, nemohla jsem se nijak bránit. Musela jsem souhlasit s jednáním v mé nepřítomnosti. LPK námitku zamítl, což mi bylo jasné pokud se musím vzdát práva se osobně bránit. Žalobu podávat nebudu, asi by mě pozvali do Prahy a cestovat někam 350 km na to nemám zdraví ani peníze. Mám odpracováno 35 let, teď jsem trvale zdravotně postižená, na pracáku, bez příjmu. Celý život jsem odváděla státu, teď mě stát nezná. Je to smutné, moc smutné. Změní se to někdy? Alžběta

  

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Alžběto,

doporučuji Vám podat stížnost na postup LPK, a to řediteli odboru posudkové služby MUDr. Rostislavu Čevelovi, Podskalská 19, 128 02 Praha 2. Rozhodnutí o tom zda budete dále bojovat je samozřejmě na Vás.

S pozdravem Václav Krása