Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

duševní nemoc

Autor Pavel Procházka
Předmět duševní nemoc
Dotaz

Dobrý den Měl bych dotaz lépe řečeno dva jeden zda bych mohl žádat o invalidní důchod ,neboly alespoň průkaz ZTP. Jsem sedméj rok v péči psychiatrů a psichologů,několika násobně hospitalizován pro panickou úzkozt,agorofobii,přesně si tet nevibavím přesné názvy diagoz ale ,jenom v karte psychiatrie jich mám 4.Pro tu nejhorší diagnou panickou uzkost u ž nejsem nadále schopen vykonávat  zaměstnání nemluvě o spoustě prášku které jím a při vijíd z domu neboly někam jet musím mít doprovod protože to sám již nezvládám mimo jiné mně tato nemoc nedovolí cestovat veřejními prostředky ikdyž vrámci terapie jsme to skoušeli prostě jednoduše řečeno co nemohu ovládat tomu nevěřím Ps: Strach je neuvěřitelní pocit pro ty co jej doopravdi neprožily děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Procházko,

domnívám se, že můžete požádat jak o invalidní důchod, tak i o průkazku ZTP. POkud nejste schopen chodit po venku bez průvodce, požádejte o průkazku ZTP/P. Žádost se podává na odboru sociální péče Vaší obce s rozšířenou působností. Pokud jde o ID, žádost se podává na OSSZ. K tomu musíte mít řadu zdravotní dokumentace.

S pozdravem Václav Krása