Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

důležité

Autor Marie
Předmět důležité
Dotaz

Dobrý den. Pane doktore prosím o radu. Mám chronickou rakovinu c56 mám meta na krku .Podstoupila jsem dvakrát chemo. a ozařování. Přesto můj zdrav.stav je stejný jak před léčbou .Letos v září mi ale byl odebrán plný ID a byla jsem zařazena do 1st. Nyní 10.11 2011 jsem byla znovu na operaci  kde se opět prokázalo pozityvní meta. Nyní znovu nastupuji léčbu chemoterapii. CHci se zeptat jestli je pro mne lepší poslat námitku na ČSSZ ,nebo znovu žádat o plný ID?Zatím mi nechali na 1 rok plný ale jsem už od září 2011 zařazena do 1st. Nevím jak postupovat,at na tom nejsem stratná.    Děkuji 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marie,

nejsem žádný doktor. Nejprve musíte vyčerpat opravné možnosti. Těmi jsou námitka, která se podává na ČSSZ, a to prostřednictvím OSSZ a dálším krokem je podání správní žaloby ke krajskému soudu. Teprve po vyčerpání těchto opravných prostředků by mělo smysl podat novou žádost. Doporučuji Vám podat námitku, a to co nejdříve. Stačí napsat, že nesouhlasíte s rozhodnutím a uvést důvody Vašeho nesouhlasu.

S pozdravem Václav Krása