Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

důchody

Autor ludvík bartoš
Předmět důchody
Dotaz

Dobrý den preji, prosil bych asi spíš právnickou radu ale poradili mě vás tak to asponˇ  skusím,        Už 20 let jsem nositelem  Kardiostimulátoru, a tak skouším žadat asponˇo nějaký důchod, ale zatím jsem u všech posudkářů a odvolacích komisí pohořel  a ani to nějak světle nevidím.. přitom znám jiné pacienty kteří stimulátory  přijaly a dostaly asponˇ částečný důchod , a to dokonce bez nějakých tahanic a vyřizování, no prostě automaticky. Jsem s toho už unavený a bezradný a ani žádný z mých lékařů nemá k tomu žádný kladný přístup. Proto se skouším na to informovat  všude a tak bych si rád přečetl i váš názor k tomuto stanovisku, Predem děkuji za odpověd a rád žašlu  nějaký finanční obnos, jen mě zašlete Č. Ů. Preji hezký den  a zatím          Nashle. p. bartoš.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Bartoši,

znám také řadu lidí, kteří mají kardiostimulátor a mají invalidní důchod. Myslím si, že v této věci máte pravdu Vy. Pokud jste již dostral rozhodnutí o zamítnutí Vaší žádosti, doporučuji Vám podat námitku, případně správní žalobu. V této věci Vám může účinně pomoci poradna NRZP ČR. poradnanrzp@nrzp.cz, tel.: 266 753 427.

Děkuji za případný finanční dar.

S pozdravem Václav Krása