Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

DUCHODDOBRY DEN

Autor LENKA
Předmět DUCHODDOBRY DEN
Dotaz DOBRY DEN .DCERA 15LET.MA PRUKAZ ZTP-P.MUZU JI ZAZADAT O INVALIDNI DUCHOD,JE LEZAK.NEMLUVI,NEUMI PSAT,MA CELODENI PECI.DEKUJI LENKA

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

skutečnost, že Vaše dcera má přiznánu průkazku ZTP/P neznamená ještě nárok na ID. ID je přiznáván v případě poklesu pracovních schopností, což u Vaší dcery je samozřejmě splněno. Ve vašem případě jí může být přiznán ID pro tzv. invaliditu z mládí. Tento důchod je přiznáván ve věku 18 let. V současné době Vaše dcera může požádat pouze o příspěvek na péči, který pravděpodobně pobírá. Doporučuji Vám, abyste podala žádost o ID pro invaliditu z mládí přibližně půl roku před 18 rokem Vaší dcery.

S pozdravem Václav Krása