Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

duchod z mladí a zbaveni z pusobilosti

Autor Michal
Předmět duchod z mladí a zbaveni z pusobilosti
Dotaz dobry den ma dceři je 15 let chodí do specialni školy prakticke na 1 hod. 2 x tydně op ma středne těžka men retardace psycholog a psychyatrie doporučila nechat zbavit prav . kdy o toto mužeme požadat bude chodit do školy až do 10 třídy toje povinná školni docházka specialnich tříd mame ji zažádat o duchod z mladí už tet a zaroven podat žádost na zbaveni a nebo počkat až jí bude 16 nebo 17 let .protože jestli podáme žadost o duchod když vyjde školu tak jsem se dočetl že na invalidni duchod z mladí nebude mít nárok ,psychyatrie napsala že po ukončení docházky z školy praktické neni schopna dal pokračovat v dalším vuzdělavání . zdeje šlanek na kterem jsem se to dočetl děkuji. O invalidní důchod z mládí musíte požádat, než vaše dítě nastoupí na střední školy, nebo jiný typ školy, ve které se připravuje na zaměstnání. Praktická škola jednoletá, dvouletá i tříletá jsou střední školy. Tím, že vaše dítě s mentálním postižením vstoupí na střední školy, započne období sociálního pojištění a už nemůže žádat o invalidní důchod „z mládí“.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Michale,

o snížení právní způsobilosti můžete požádat již nyní, protože od 15 let nabývá občan řady práv, proto je mu také vydáván občanský průkaz.

Pokud jde o invalidní důchod pro invaliditu z mládí, určitě je třeba podat žádost před ukončením školní docházky, protože pokud nebude dále studovat, tak skutečně hrozí, že by Vaše dcera neplnila podmínku důchodového pojištění.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji