Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

duchod z mladi

Autor Orlova Kveta
Předmět duchod z mladi
Dotaz Dobry den,nas syn ma aspergeruv syndrom,je mu 18 let a mi jsme mu zazadali o invalidni duchod z mladi.Tento duchod uznan nebyl,ale uznali mu duchod druheho stupne.Ma pouze zakladni skolu a po ni nam uvizl doma.Chteji po nas zaplatit pojisteni 40 000kc, jinak nedostane ani korunu z duchodu.Myslite, ze jednaji spravne a opravdu nas syn nema narok na id z mladi?Mam na nej peci o osobu blizkou,neni schopny pracovat.Ma k tomu vyvojovou dysfazii,epi,adhd syndrom.Poradite mi zda jednaji spravne?Dekuji za radu, s pozdravem Orlova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Orlová,

Váš případ je složitější. Pošlete mi prosím na adresu v.krasa@nrzp.cz kopie dokumentů, které k této věci máte, spojení na Vás a také přesnou informaci, do kolika let chodil syn do školy. Pokud by chodil do 18 let do nějaké speciální školy, tak nepochybně byste neměli doplácet nic. Je zřejmé, že mu nybyla přiznána invalidita z mládí, ale byl mu přiznán normální ID II. stupně. Možná, že jste udělali chybu v tom, že jste požádali poměrně pozdě a také nevím, zda Váš syn měl přinaný příspěvek na péči a další dávky, které by signalizovaly, že od mládí je osobou zdravotně postiženou.

S pozdravem Václav Krása