Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

duchod u dcery

Autor lenka
Předmět duchod u dcery
Dotaz

Dobry den pane Krása moc prosim dcera konci v červnu  specialni skolu a bude od záři navstevovat praktickou skolu a v kvetnu 2015 ji bude 17.let ,muzeme si zazadat o duchod uz ted?Nebo pockat az ji bude 18let?moc vam dekuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

invalidní důchod bude Vaší dceři přiznán až od dovršení 18 let, ale požádat můžete podstatně dříve, protože posuzování nároku na ID trvá poměrně dlouho. Tudíž Vám doporučuji, abyste dceři požádali o důchod již na podzim. Jedná se o invalidní důchod pro invaliditu z mládí. 

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud navštívíte reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz.