Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Duchod pro syna

Autor Jan Planka
Předmět Duchod pro syna
Dotaz Syn od narození trpí vrozenou srdeční vadou,3x operovan,další operace ho čeká-výměna chlopní,dále má lehkou epilepsii, ve 12 letech odebrána průkazka ZTP,v dubnu měl 18 let,v prvním ročníku SOU ted propadl,zatím nevíme jestli udělá opravné zkoušky,můžu ještě žádat o důchod z mládí-popř.jak postupovat,děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Planko,

doporučuji Vám, abyste okamžitě podali žádost o přiznání ID. Vzhledem k tomu, že Vašemu synovi je již 18 let, nevím zda bude možné požádat o ID z mládí. Žádost se podává na okresní správě sociálního zabezpečení, která je příslušná Vašemu bydlišti.

S pozdravem Václav Krása