Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

DUCHOD

Autor PAVEL MATOCSIK
Předmět DUCHOD
Dotaz

dobrý den,mám ulcerozní kolitidu už 7 let mohu si zažádat o duchod a daj mi ho?a kdyz bych ho dostal mužu dal pracovat na směny jako doposud? díky za odpověd PAVEL MATOCSIK

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Matocsiku,

nejsem posudkovým lékařem a nedokáži tudíž to přesně odhadnou, ale domnívám se, že by Vám mohl být přiznán ID I. stupně nebo II. stupně. V takovém případě byste mohl pracovat i na směny jako doposud. Pokud však Vám nenarušuje Vaše zaměstnání, tak je problematiciké, abyste vůbec o ID žádal. Musíte si to sám trošku posoudit. U posuzování nároku na ID se zkoumá na kolik zdravotní postižení snižuje pracovní schopnost občana. Pokud jste plně schopen pracovat, a to i na směny, tak je to z hlediska nároku na ID velmi problematické.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.