Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

důchod

Autor Eva
Předmět důchod
Dotaz

Dobry den,

Prosim Vás,nedávno jsem se u vás informovala, že bratr má chorobu z povolani na ruce, jestli má nárok na nějaky důchod, byl na socialnim zabezpečení, a řekli mu , jake doklady si ma přinest, byl i na kooperativě a tam ho upozornovala,že jestli mu zjistí jinou nemoc, že pry je to dnes omezené, tak može přjít o rentu.Bratr se léčil před 5 lety na páteř, jestli oni berou to že je nemocny i s pateři, tak  ma cenu v tom vyřizovaní pokračovat?       Diky mockrát za odpověd

                                                                                                                                                     P.Eva

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

Váš bratr musí zvážit všechny okolnosti. Váš případ neznám dokonale, a proto nelze  přesně odpovědět. Doporučuji Vám obrátit se na poradnu NRZP ČR, poradna@nrzp.cz.

S pozdravem Václav Krása