Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

důchod

Autor Eva
Předmět důchod
Dotaz

Dobry den!

Prosim vás P.Kráso chtěla bych vědět,bratr v roce 2006 mu přiznali chorobu z povolání na ruce, těžkou neuropatii,ted už nepracuje všude ho odmitají,protože má omezení, dostava 4000t renty,chtěli jsme vědět jestli by na toto onemocnění neměl narok na nějaky důchod děkují vám za odpověd     P.Eva

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

nejlépe bude, když si Váš bratr požádá na České správě sociálního zabezpečení o invalidní důchod. Upozorňuji Vás, že pokud by Váš bratr bude pracoval, tak mu bude odebrána renta.

S pozdravem.

Václav Krása