Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

duchod

Autor LENKA
Předmět duchod
Dotaz DOBRY DEN.MANZELOVY ZANIKL DNEM 27.5.2011 PID.POBIRAL DUCHOD VZDY 18 V MESICI.DOSTANE NECO OD 18 DO 27.5.NEBO UZ NE.DEKUJI ZA ODPOVED LENKA

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

důchod se vyplácí na celý měsíc a je jedno ve kterém dni je vyplacen. Tudíž Váš manžel již žádný doplatek nedostane. Pokud však byl ID vyměřen Vašemu manželovi před 1. 1. 2010 a od té doby nebyl na kontrole až nyní, kdy mu byl důchod odebrán, bude ID vyplácen ještě po další jeden rok. Teď je důležité, aby Váš manžel se co nejdříve přihlásil na úřad práce jako uchazeč o zaměstnání. Je to nezbytné proto, aby nemusel doplácet zdravotní a sociální pojištění.

S pozdravem Václav Krása