Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

důchod

Autor Jiřina
Předmět důchod
Dotaz Dobrý večer pana Kráso,chtěla bych se zeptat,měla jsem plný invalidní důchod,změnili mi ho na II.stupeň,kde mám 50%.tak se chci zeptat,jestli je to plný invalidní důchod stále nebo částečný.Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jiřino,

od roku 2010 platí nová úprava zákona o důchodovém pojištění. ID se již nedělí na plný a částečný, ale jsou tři stupně invalidních důchodů, a to I. až III. U důchodů stupně I. a II. se předpokládá pracovní činnost u ID III. stupně pouze velmi omezená.

S pozdravem Václav Krása