Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

důchod

Autor Dana Bartošová
Předmět důchod
Dotaz Dobrý den,od roku 1982 po asi ročním pobírání PID byl přiznám ČID,nyní invalidní důchod 1.st.,po celou dobu pracuji na zkrácený pracovní úvazek jak a z čeho bude vypočítám můj starobní důchod.Může se stát že starobní důchod bude roven tomu důchodu co pobírám nyní,má můj výdělek vliv na vypočítání starobního důchodu? Děkuji za odpověď Bartošová D.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Bartošová,

starobní důchod Vám bude vypočítán z Vašich příjmů z pracovní činnosti. Pokud máte malý příjem, tak starobní důchod může být nízký.

S pozdravem Václav Krása