Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Důchod

Autor Horvátová
Předmět Důchod
Dotaz

Dobrý den p. Krása, chtěla bych se zeptat manžel žádal o důchod v roce 2008 ale nesplňoval podmínky, protože mu chybělo 112 dní pojištění který jsme chtěli hned doplatit ale vedoucí důchodovího nám to nechtěla umožnit a oddalovala nám to. Částka za 112dní byla uhrazena až v roce2009 a tímto byl manžel 1 rok bez příjmu. Chtěla bych vědět jestli má nárok na spětní vrácení peněz protože vedoucí důchodovího nam zdělila že nemáme nárok. Děkuji Vám předem Horvátová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Horvátová,

doporučuji Vašemu manželovi, aby si podal novou žádost o přiznání PID. Od 1. ledna 2010 byly změněny podmínky na odpracováná léta u žadatelů o PID. Pokud Váš manžel v posledních 20 letech má dobu pojištění 10 let, má nárok na přiznání PID.

S pozdravem

Václav Krása