Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Důchod

Autor Erich
Předmět Důchod
Dotaz

Dobrý den,pochopil jsem správně v novinkách o důchodech,že ID se po dovršení věku 65 let změní na starobní?Dosud to bylo tak,že si občan mohl vybrat,pochopitelně ten vyšší.Ten kdo bude 20let v ID ,jak mu vypočítají ten starobní? Takže ožebračení důchodců?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Erichu,

tak jak píšete situace není. Po dovršení 65 let věku bude ID změněn na starobní, přičemž zůstane stejná výše důchodu, kterou pojištěnec pobíral jako invalidní důchodce. Není tudíž třeba počítat starobní důchod. Pokud by však občan při pobírání ID pracoval, může si požádat před dovršením 65 let věku o vyměření starobního důchodu.

S pozdravem Václav Krása