Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Důchod

Autor Vlastimil Břicháček
Předmět Důchod
Dotaz Dobrý den pane Kráso, nevím, zda je to otázka právě na vás. Jsem invalidní důchodce, na vozíku již 19 let, pobírám příspěvek na péči a o mě se stará moje manželka se vším, mytí, oblékání, obouvání, vozík do auta, z auta …. Ještě dojíždíme do práce cca 25 km, ale je to čím dál náročné, nehledě že jsem prodělal operaci dekubitů 3. stupně a pořád se s tím léčím. Manželka má artrózu 3.stupně a již to vše nezvládá. Odchod do důchodu má ve cca 62 letech. Může si zažádat o invalidní důchod s touto diagnózou? Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Břicháčku,

doporučuji Vám, aby si Vaše manželka požádala o ID, za to nic nedá.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnoval Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.