Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Důchod

Autor Květa
Předmět Důchod
Dotaz Vážený pane Krása, v minulosti jsem měla částečný invalidní důchod,v roce 2011 mi byl změněn na ID.3. stupně a po roce na ID.2.stupně.Mám od narození problémy s kyčlemi,nyní oba TEP a spoustu jiných diagnoz a operací.Paní doktorka z posudkové dělá vše pro to aby mi ID mohla snížit na ID 1.stupně,jestli ne nadobro odebrat.Chtěla jsem se zeptat,pokud by mi ID snížila,má vliv na snížení peněz větší průměr který teď mám,když pracuji?Jak jste již tady psal,smůla je že důchod byl změněn po r.2010. Moc děkuji za odpověď a zároveň moc děkuji za vše co pro lidi děláte. S pozdravem Květa

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Květo,

skutečnost, že pracujete se do výše ID nijak nepromítne. Pokud by došlo ke snížení z II. na I. stupeň, tak dojde určitě ke snížení výše vypláceného důchodu, a to přibližně o 1/3 až 1/2. Skutečnost, že pracujete se Vám projeví až při výpočtu starobního důchodu. Váš starobní důchod bude významně vyšší než ID. Proto Vám doporučuji, abyste do starobního důchodu odešla hned, jakmile splníte věkovou hranici.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji