Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

důchod

Autor Dagmar
Předmět důchod
Dotaz

Dobrý den,pane Krása mám na Vás dotaz,mému známemu byl přiznán invalidní důchod 1.st. Důchod přiznán 19.1.2016 taktéž den vzniku invalidity,byl dlouhodobě na nemocenské která končila 24.3.2016.Placení důchodu od24.3.-19.5. najednou poukazkou,od 20.5.pravidelně důchod.Dotaz neměl být důchod vyplácen už od 19.1.? Nebo se vylučuje doba nemocenské a důchodu? Moc děkuji za odpověď a přeji krásný den.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dagmar,

toto je věčný spor. Podle mého názoru by měl být důchod vyplácen od data jeho přiznání. U ID I. stupně se nekrátí nemocenské dávky, a tudíž nevidím důvod, proč Vám je ID vyplácen až po skončení pracovní neschopnosti. Doporučuji Vám, abyste si nechala tuto věc vysvětlit na OSSZ a to včetně citací v jednotlivých ustanoveních zákona.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji