Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Důchod

Autor Jarmila
Předmět Důchod
Dotaz Dobrý večer chtěla jsem se zeptat mám invalidní důchod 1.stupně dnes jsem si zažádala na 2.stupen léčím se na systémovou sklerodermii.Jsem vedena na UPchci vědět jestli nemam dluh na zdravotním a socialním pojištění.Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jarmilo,

jako příjemce ID I. stupně a následujících stupňů jste zdravotně pojištěna a tady Vám žádný problém nehrozí.

Složitější je věc u sociálního pojištění. Nejde ani tak o dluh, jako o to, že Vám nejsou počítány roky do nároku na starobní důchod. Evidence na ÚP je jeden rok započítávána jako doba náhradní do nároku na starobní důchod. U osob starších 55 let jsou započítávány do náhradní doby 3 roky. Tajkže záleží na tom jak dlouho jste v evidenci ÚP a kolik je Vám let. Takže na sociálním pojištění nic nedlužíte. ještě Vás upozorňuji, že v tomto případě nemáte nárok na dávky nemocenského pojištění, pokud by Vám lékař vystavil pracovní neschopnost.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji