Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

duchod z maldi

Autor kveta
Předmět duchod z maldi
Dotaz dobry den prosim co to znamena ducho z mladi moc dekuji za vasi opoved kveta

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Květo,

důchod z mládí se přiznává osoébám, které jsou invalidní již od dětství a je zřejmé, že jejich zdravotní stav se nezlepší a mají tím výrazný pokles pracovních schopností. tento ID se vypočítává jiným způsobem než klasický invalidní důchod. Vychází se primárně ze všeobecného vyměřovacího základu a současně je nižší procentní výměra o proti klasické procentní výměře. procentní výměra činí 40 % z vyměřovacího základu. ve svém součtu je však důchod ve standardní výši, protože nedochází km redukci výdělků jako u standardního ID.

S pozdravem Václav Krása