Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz:Stala jsem se OZZ na dobu-přiznáno trvale.Znamená toto rozhodnutí pro mne, že pokud by došlo ke zhoršení zdrav.stavu tak nemohu požádat o částeč.inval.důchod,a musela bych nejprve požádat o zrušení trvalého rozhodnutí OZZ a teprve až po zrušení mohu

Autor Turecková
Předmět Dotaz:Stala jsem se OZZ na dobu-přiznáno trvale.Znamená toto rozhodnutí pro mne, že pokud by došlo ke zhoršení zdrav.stavu tak nemohu požádat o částeč.inval.důchod,a musela bych nejprve požádat o zrušení trvalého rozhodnutí OZZ a teprve až po zrušení mohu
Dotaz

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Turečková,

tak to samozřejmě není. Trvale znamená, že nebude již přezkušován Váš statut OZZ, ale při zhoršení zdravotního stavu samozřejmě můžete požádat o invalidní důchod.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji