Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz zda se odvolat

Autor Jan Masopust
Předmět Dotaz zda se odvolat
Dotaz Dobrý den, vždy jsem se považoval za zdravého člověka dokud jsem neskončil po anamnéze nekróza kyčli s umělýma. Na radu kolegy jsem požádal o invalidní důchod a k překvapení všech jsem ještě před operacemi dostal důchod II.stupně. Po první výměně se na sociální správě z hodné doktorky stal nepříjemný doktor a snížil mi invaliditu na I. stupeň s tím. Tentýž doktor mi nyní invaliditu snížil již jen na 25 procent. Dodávám že je mi 40 let a se svou nemocí jsem se vždy pral až do poslední chvíle a na nemocenské jsem tedy moc nepobyl. Chci se tedy zeptat,jestli se má cenu s mou anamnézou dát do křížku se sociální správou(vedenou mým a osttními doktori) a jak dál eventuálně potom pokračovat? Ještě uvedu,že pracuji jako zámečník a má nemoc mě tedy celkem rozptyluje při práci.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Masopuste,

záleží na tom, jaký je Váš skutečný zdravotní stav. Pokud máte vážné problémy s chůzí a používáte například hole, tak má cenu podat námitku proti rozhodnutí o odebrání ID. Námitka se podává do 30 dnů od doručení rozhodnutí o odebrání ID. Námitku adresujte na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5, ale musíte ji poslat přes OSSZ, která vydala rozhodnutí o odebrání ID. 


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji