Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz-žádost o invalidní důchod

Autor Marta Imlaufová
Předmět Dotaz-žádost o invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den

V roce 2010 mi byla odstraněna štítná žláza pro papilární karcinom,následovala léčba radiojodem.Dva roky to bylo dobré,ale teď jsem opět po léčbě pro recidivu mé diagnozy. S praktickou lékařkou jsem konzultovala žádost o ID,ale ta s tím nesouhlasí i přes ústní doporučení odbornými lékaři-onkologem a ORL.

Ráda bych se zeptala jak mám dále postupovat,nebo i přes nesouhlas praktické lékařky mám o ID zažádat. Je povinen praktický lékař na základě zdravotní dokumentace od odborných lékařů vyplnit papíry pro lékaře posudkové komise,které dostanu z OSSZ.

                                                   Děkuji Vám za odpověď

                                                          Marta Imlaufová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Imlaufová,

požádejte odborného lékaře o písemné doporučení. Bez toho by to byl problém.

S pozdravem Václav Krása