Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz-tabulky

Autor Květa
Předmět Dotaz-tabulky
Dotaz

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,podle jakých tabulek a procentech posuzuje LPK.Byl mi odebrán ČID, že prý  podle nových tabulek podle zdravotních posudků v % mám jen 20% tudíž nemám nárok na čid.Před tím jsem měla 35% postižení.Nevím kde se mám podívat na tabulky a jak mám napsat odvolání.ČID jsem měla od roku 2006 na postižení chron.alg.polyetážový vertebrogení sy.s opakovanými blokádami v krčním a hruddním úseku,s oboustraným CB.sy.s reflexními svalovými projevy bez neurologického nálezu.Jedná se o dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav  ve smyslu ustanovení§26 zákona 155/1995Sb.o důchodovém pojištění.Není invalidní dle§39ods.1zákona č.155/1995 Sb.ve znění pozdějších předpisů.Nejde již o invaliditu prvního stupně dle§39 ods.2písm.a)cit.zákona.Jsem z toho zmatená. Děkuji za odpověď.S pozdravem Květa

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Květo,

LPK posuzuje zdravotní stav podle vyhlášky č. 359/2009 Sb., o posuzován í míry invalidity. Je pravda, že touto vyhláškou došlo ke zpřísnění podmínek pro přiznání jednotlivých stupňů ID. Způsob posuzování je velmi špatný. Již jssem se obrátil na pana ministra, aby s tímto způsobem posuzování zdravotního stavu něco udělal.

S pozdravem Václav Krása