Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz pro p.Krásu:

Autor Danuše Bolfíková
Předmět Dotaz pro p.Krásu:
Dotaz Dobrý den, chci napsat námitku proti rozhodnutí ČSSZ, která zamítla mou žádost o změnu výše invalidního důchodu z důvodu zhoršení zdravotního stavu. Ctěla jsem se zeptat, zda je chybou tohoto řízení, že v jeho průběhu mi byl poslán jen "obyčejně" posudek o invaliditě.Dále bych se chtěla zeptat, zda můj praktický - ošetřující lékař musí být OSSZ vyzván k zaslání podkladů, podle kterých následně OSSZ vydá posudek o invaliditě Měla bych spolu s námitkou zaslat nové lékařské zprávy? Děkuji předem za odpověď Danuše Bolfíková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Bolfíková,

doporučuji Vám, abyste k námitce poslala nové lékařské zprávy. OSSZ by mělo vyzvat Vašeho lékaře, ale tam je všude takový chaos, že jeden neví co dělá druhý.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.