Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz ohledně zraku

Autor Jiři Stoklasa
Předmět Dotaz ohledně zraku
Dotaz

Dobrý den,Pán Krása,mám na vás dotaz.Při strátě ruky nebo nohy člověk dosáhne na důchod 2 nebo 3 stupně ,ale při strátě oka, ať úrazem nebo něčím jiným, bohužel nemá nárok ani na 1stupeň.Je to ohodnoceno pouze na 20%. Pochopím ,že když na jedno oko nevidíte, tak je možné, že při dnešní vědě se dá zrak možná obnovit alespoň částečně, ale pokuď o oko přijdete, tak už vám ten zrak nikdo nevrátí.Připadá mi to jako dost velká diskriminace při posuzování nároku na důchod oproti lidem tělesně jinak postiženým.Jsme dost omezovaný a nemůžem vykonávat jakoukoliv práci.Proč nemůžem mit nárok třeba aspoň na 1stupeň jako jiní postižený,- a ne až budem slepí.Pak nám dají 40bodů a bílou hůl.Je možné stím něco udělat a ten zákon trošku pozměnit?Amputovaná noha nebo ruka chybí stejně jako oko a to ještě když kvalita zraku na druhém(zdravém) oku se neustále zhoršuje.
S pozdravem Stoklasa Jiří

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Stoklaso,

myslím si, že vaše hodnocení není úplně spravedlivé, protože jedno oko dokáže z velké části pojmout všechny informace, tak jako dvě oči. Ztráta jedné ruky však zpravidla vede k tomu, že člověk velmi obtížně sežene práci. při ztrátě jedné nohy jsou velké problémy s chůzí, protože nikdo nedokáže mít protézu na pahýlu příliš dlouho, tudíž tito lidé jsou významně pohybově znevýhodněni. nepočítám s tím, že by se v této věci něco měnilo.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji