Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz ohledně žaloby u místně příslušného krajského soudu

Autor Šárka Brandnerová
Předmět dotaz ohledně žaloby u místně příslušného krajského soudu
Dotaz Dobrý den pane Krásno, nerada Vás obtěžuji svým dotazem, protože máte určitě spoustu důležitějších věcí na práci. Jsem po operaci švanomu v hlavě. Operace dopadla výborně, jen teď bez doprovodu nechodím a moje bolesti hlavy paralizují celé mé tělo. Jsem v invalidním důchodu č.1 a dle zákona jsem v pořádku, takže mě vodí do práce i z práce. Což je fajn, jsem mezi lidmi. Při odvolání jsem dopadla se stejným výsledkem. Podstupuji další vyšetření a snažím se na sobě neustále pracovat. Můj lékař mi doporučil podat žalobu, kam bude pozván i odborník daného oboru a já mohla být případný precedent pro další lidi s tímto problémem a mohly se změnit dané tabulky do kterých se nyní nevejdeme. Bohužel vůbec netuším jak při takové žalobě postupovat, jak jí sepsat a kam podat. A kolik mě to hlavně bude stát peněz. Pokud si najdete čas na odpověď budu velice ráda. Moc Vám děkuji Brandnerová Šárka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Brandnerová,

nevím, jakou žalobu má na mysli Váš ošetřující lékař. Můžete podat správní žalobu, kterou je nutné podat do 60 dní od doručení rozhodnutí o zamítnutí Vaší námitky ve věci ID. Správní žaloba však nemá vliv na podobu zákona ani vyhlášky. Posuzuje se zda správní orgán postupoval v souladu se zákonem. U této žaloby, která se podává ke krajskému soudu, neplatíte poplatky a nemusí Vás zastupovat advokát. Pokud byste podala obecnoou žálobu na chybu v zákoně, tak Vás musí zastupovat advokát, musíte platit poplatky a výsledek je nejistý. Pokud byste u soudu uspěla, je jisté, že stát by se odvolal a proces by se táhl několik let. 

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.