Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz ohledně PID u silné agorafobie a deprese

Autor Jana Růžičková
Předmět Dotaz ohledně PID u silné agorafobie a deprese
Dotaz

Dobrý den,pane Kráso.Je mi 43 let,.Silnými fobiemi a depresí trpím od 20 let,od té doby jsem léčena různými léky.Do větších vzdáleností vycházím jen se psem,nebo v doprovodu .Před 2 lety mi byl přiznán čID prvního stupně.Když jsem ještě neměla důchod,hledala jsem si zaměstnání ,co nejblíže od domova,ale s věkem se moje fobie nelepší,spíše naopak.Už jsem unavená s dlouholetým bojem s nemocí,natož si hledat práci.Připadá mi,že těmto psychickým nemocem nikdo moc nevěnuje pozornost.Před týdnem jsem si zažádala o PID.Myslíte,že mám po těch letech nárok?Mám depresivní poruchu u úzkostné osobnosti a silnou agorafobii.Děkuji Růžičková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Růžičková,

nedokážu posoudit Váš zdravotní stav a ani Vám odpovědět na Vaši otázku. To je na posudkovém lékaři a na ošetřující zprávě, kterou Vám napíše Váš lékař.

S pozdravem Václav Krása